Kapat

10 Telefondan 9’u Android işletim sistemini kullanıyor!

Anasayfa
Android 10 Telefondan 9’u Android işletim sistemini kullanıyor!

2016 yılının 3. çeyreğinde üretilen her 100 telefondan 88′i Android işletim sistemi ile çalışıyor. IOS satışları % 5 düştü, Android platformlu telefonlarda ise satış % 10 arttı. Windows ve BlackBerry’nin ise adı bile yok.

“Google” tarafından oluşturulan işletim sistemi, yılın üçüncü çeyreğinde büyük bir artış sağladı. Android, 2016 yılında üretilen her 100 telefondan 88’inin işletim sistemi. Ayrıca bu yılki büyüme oranı en çok olan işletim sistemi de Android olarak açıklanadı . “StrategyAnalytics” adlı araştırma ve danışmanlık firmasının çalışanı Linda Sui, “Apple iOS, kendi pazarının 12% -ni Androi’e verdi. BlackBerry veya Microsoft Windows’dan hiç bahsetmeyelim bile, zira onlar piyasada yok gibiler”  dedi.

Android’in bu durumu değişmez görünse de bir çok sorunla karşı karşıya. Firma Google Pixel ve Pixel XL’i piyasaya çıkartarak bu işletim sisteminin popüler olmasını sağlayan telefon firmalarına el altından sopa gösteriyor. Sui’ye göre ise bu üretici firmalar ve google arasında bir sorun yaratabilir. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde, 375 milyon akıllı telefon üretildi. Bu da geçtiğimiz yıl bu zamana göre %6 ‘lik bir artış olduğu anlamına geliyor. Bu yıl üretilen iPhone miktarı % 5 düşerken, Android tabanlı telefonların üretimi % 10 arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER