Kapat

19 yaşındaki oyuncuya yıllık 100 bin TL!

Anasayfa
Oyun 19 yaşındaki oyuncuya yıllık 100 bin TL!

E-Hukuk Derneği tarafından düzenlenen E-Hukuk Sohbetleri’nde eSpor konuşuldu, tartışıldı. Supermassive için ödenen paralar, ülkemizdeki eSpor yatırımlarına ışık tutuyor.

Espor Oyuncuları için 100 bin TL ödeme

Bildiğiniz gibi ülkemizde eSpor sürekli olarak ilerliyor. Beşiktaş veFenerbahçe gibi büyük spor kulüplerimiz kendi League of Legendstakımlarını kurdular. Hatta Beşiktaş’ın bu alanda büyük başarıları da bulunuyor. Eh, eSpor böylesine bir gelişim ve ilerleme kaydederken dijital sporlar olarak tabir edeceğim bu alana yapılan yatırımlar da günden güne artıyor.

19-yasindaki-oyuncuya-yillik-100-bin-tl-2

Lidyana.com‘un kurusu ortaklarından Hakan Baş ise E-Hukuk toplantısında eSpora dair ilginç bilgiler paylaştı. Geçtiğimiz yıl kurdukları SupermassiveLeague of Legends takımı için yapılan yatırımlar gerçekten ilgi çekici.

5 asıl, 2 yedek oyuncu ve bir takım koçunun kendilerine sağlanan Gaming House‘ta günde 6 saat antreman yaptıklarını ifade eden Baş, bu oyuncuların bir araya gelmesi için harcanan kaynakları da göz önüne serdi. Oyunculardan biri için yaklaşık 100 bin TL bonservis bedeli ödenmiş. Üstelik bu oyuncuya yıllık olarak yine 100 bin TL’ye yakın bir ücret ödeniyor.

Bu rakamlar ülkemizde eSporun potansiyelini bir kez daha gözler önüne seriyor. Şirketlerin yatırımı arttıkça eSpor kulüpleri daha fazla kazanacak ve belki bir gün bu konuda lider ülkelerden biri haline geleceğiz.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER