Kapat

“Adobe” 540 milyon dolara “Tubemogul” u satın aldı

Anasayfa
İnternet “Adobe” 540 milyon dolara “Tubemogul” u satın aldı

“Adobe” kendi standartlarını bir kenara bırakarak büyük bir alışverişe imza attı. Öyle ki, şirket ünlü bir reklam teknoloji firmasını satın almak için 540 milyon dolarlık ödeme yaptı.

“Adobe” sunduğu rakipsiz yazılımlarla teknoloji pazarında kendine özgü bir yere sahip. Ama bu kez şirket farklı bir yatırım yaptı ve “Tubemogul” u satın almak için harekete geçti.

“Tubemogul” 2006 yılında kurulan, ajans ve markalara video reklam hizmeti veren bir şirket. 2014’te de halka arzı gerçekleşen şirket son zamanlarda biraz gerileme yaşamıştı. Hatta bu hafta “Tubemogul” un hisse senedi değeri 8 dolar seviyesine düşmüştü. Ama buna rağmen, “Adobe” bu şirketin her bir hissesi için 14 dolar ödeme yaptı. Firmanın son zamanlarda pek başarı elde etmemesini de hesaba katarsak bu gerçekten çok büyük bir rakam. Şirketin tüm nakit para ve borçlarını kapsayan nihai tutarsa 540 milyon dolar civarında.

1478851678_jj

Yapılan açıklamada “Tubemogul” bundan sonra Adobe Marketing Cloud kapsamında yer alacak ve bağımsız reklam ile veri yönetimi hizmetini sağlayacak.“Adobe” un yetkili temsilcilerinden olan Brad Rencher yaptığı açıklamada televizyonda, filmlerde veya ünlü Hollywood filmlerinde artık video reklamların özel bir yer tuttuğunu, “Tubemogul” u almakla “Adobe” müşterilerine daha üst düzey hizmetler sunacaklarını dile getirdi.

Bundan sonra “Tubemogul” un CEO’su Brett Wilson “Adobe” un içinde kendi personeli ile birlikte çalışmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER