Kapat

Amazon bazı satıcıları mahkemeye verdi

Anasayfa
Uncategorized Amazon bazı satıcıları mahkemeye verdi

Elektronik ticaret sayesinde dünyada liderliği ele alan “Amazon” şirketi, sahte ürün yorumu yaparak ürün satışını arttırmak isteyen satıcıları mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

Müşteri memnuniyetine özel önem vermesiyle tanınan Amazon, müşterilerinin şikayetlerini, geri iade taleplerini her zaman dikkate alarak bu sayede satışları sürekli arttırmıştır.

Ama ne yazık ki, bazı satıcılar, alıcıları paylaştıkları sahte referanslarla kandırıyor. Bu nedenle şirket ABD’de 2, İngiltere’de ise 1 satıcısını mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Bu satıcılar ürünleri hakkında yanlış veya sahte incelemeler yayınlayıp müşterileri etkilemekle suçlanıyor.Alıcılar en kaliteli ürünü almak için bu görüşleri referans alarak yanlış yönlendiriliyor.1477639212_1477520195740

Bu durum ise yeni bir iş türü ortaya çıkmasına neden oluyor: Ürünler hakkında yalan veya sahte yorum yazmak.

Şirket geçen yıl 1000 kadar kullanıcının bu konuda şikayet aldığını açıkladı. Öyle ki, bu kullanıcılar şirketlerden veya satıcılardan ürünleri hakkında olumlu görüşler yazması için para teklifi alıyormuş.

İlginç noktalardan bir diğeri ise freelancer iş teklifi yapan web sitelerinde sahte yorum yazmak için bir işkolu mevcut olup ve her yorum veya ürün incelemesi için 1-2 $ ödeme yapıldığı.

“Amazon” mahkemeyi kazandığı takdirde şirketin itibarına zarar vermesi suçlamasıyla satıcılardan milyonlarca dolar tazminat talep edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER