Kapat

Analistler : Apple 2020 yılına kadar toparlayamaz!

Anasayfa
Gündem Analistler : Apple 2020 yılına kadar toparlayamaz!

‘ın son zamanlarda kötü günler geçirdiğinden bahsetmemize gerek yok. Şirketin satış miktarlarının düştüğü, pek çok kuruluş tarafından düşünülüyor. Bununla birlikte hisse değerleri de son zamanlarda oldukça dalgalı ve kötü ilerlemekte. Bazı Apple’ın bu durumu bu sene içinde toparlayacağına inanıyor. Ancak UBS analistleri, bu pozitif değil. Ubs analistlerine göre Apple 2020 yılından önce toparlanma dönemine giremeyecek.

Apple 2020 girmeden !

Büyük bir araştırma şirketi olan UBS, Apple’ın geçtiğimiz çeyreklerde ‘duvara çarptığını‘ belirtti. Pek çok kampanya ile satışları arttırmaya çalışmalarına karşın, herhangi bir fayda göremediklerini söyleyen UBS analistleri, şirketin 2020 yılından önce toparlanma sürecine girmesini beklemediklerini de ekledi. UBS bu toparlanma için bu sene tanıtılacak ve satışa çıkacak iPhone‘ların önemli rol oynadığını söylüyor.

apple 2020

2020 yılının hemen öncesinde piyasaya sunulacak modellerin mali olarak yansıması 2021 yılını bulacak. Bu nedenle şirketin 2021 yılına yaklaşırken durumlarını toparlama ihtimali bulunuyor. Şimdilik bunların hepsi birer tahmin ve varsayım olsa da, ilerideki adımların nasıl sonuçlanabileceği halen bilinmiyor.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER