Kapat

Android kullanıcıları İphone’a geçiyor?

Anasayfa
Android Android kullanıcıları İphone’a geçiyor?

Apple tarafından Android kullanıcılarının İos platformuna geçişini kolaylaştırmak için sunulan Move to İos uygulaması, Android’den İos’a geçiş hakkında enteresan bilgiler veriyor. Ortaya çıkan rakam ise oldukça dikkat çekici.

Kullanıcıların Android 4.0 ve üzeri telefonlarında kişi listesini, posta hesaplarnı, mesaj geçmişini, takvimi, fotoğrafları, videoları ve uygulamalarını İos’a sorunsuz taşımasını sağlayan Move to İos uygulaması geçtiğimiz yılın Eylül ayında Google Play Store’daki yerini almıştı.
Apple, Android kullanıcılarının İphone’a geçtiğini sık sık telaffuz ederken, bir çok araştırma ise Apple’ın pazar payını Android’e kaptırdığını ortaya koyuyor.

mti02

En az 10 milyon Android kullanıcısı İphone’a geçmiş olabilir

İlk başlarda oldukça kötü açıklamalar ile karalanan uygulama, Ekim 2015 de 1-5 milyon arasında yükleme sayısına ulaşarak dikkat çekmişti. Günümüze gelince, bu rakamın 10-50 milyon aralığına ulaştığı görülmekte. Yani en az 10 milyon Android akıllı telefon kullanıcısının, Apple İphone modellerine geçmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Move to İos uygulamasının verilerin taşınmasını kolaylaştırmasından başka bir fonksiyonunun olmaması, kullanıcıların bu uygulamayı boşuna yüklemeyeceği anlamına geliyor. Henüz Google ve Apple tarafından bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

mti03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER