Kapat

Android sürümlerinin kullanım oranları güncellendi!

Anasayfa
Android Android sürümlerinin kullanım oranları güncellendi!

Google uzun süredir sürümlerine ait dağılım sayılarını güncellemiyordu. 28 Ekim tarihinden beri güncellenmeyen veriler, çeşitli spekülasyonlara da yol açmıştı. Aradan geçen ayların ardından, Google bu verileri tekrardan güncelledi. Uzun sürenin ardından güncellenen Android verileri, güncel haliyle birlikte haberimizde.

Android verileri uzun sürenin ardından ! İşte yeni liste

Google belki de bu listeyi paylaşmadan önce, güzel bir haber vermeyi bekliyordu. Bunu söylememizin nedeni ise, yayınlanan listede Android Pie‘nin oranlarının yüzde 10‘u geçmiş olması. Şimdi güncel listeye hep birlikte göz atalım.

Önceki listenin yayınlanmasının ardından Android Pie, yüzde 10‘luk bir dilimin sahibi oldu. Bununla birlikte büyüme gösteren tek sürüm Pie değil. Önceki listede yüzde 21‘lik bir paya sahip olan Oreo sürümü de, yeni listede yüzde 28 oranında bir paya sahip oldu.

Android verileri

Android işletim sisteminin son üç sürümü olan Pie, Oreo ve Nougat, toplam pastanın yüzde 58‘ini kapsıyor. Bu oran bir an için büyük gibi gözükse de, daha eski sürümlerin hala çok yoğun kullanım oranlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Toplam Android cihaz sayısının 2,5 milyar adet olduğunu düşünürsek, her bir yüzdenin 25 milyon cihaza eşit olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bizi bir milyarın üstünde eski sürüme sahip Android cihaz olduğu bilgisine ulaştırıyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER