Kapat

Apple, LG’ye OLED İçin Yatırım Yapacak

Anasayfa
Teknoloji Apple, LG’ye OLED İçin Yatırım Yapacak

The Investor’ın son raporuna göre  Apple, kendi üretim hattında kullanacağı yeni OLED ekrana yaklaşık 1 – 2 milyar dolar yatırım yapma planlarını LG  ile tartışıyor.

Kesin olmamakla birlikte, iki firma yatırım planlarını başlangıçta kabul ettiler ancak zamanlama ve ayrıntılar henüz kesinleşmediği için açıklamayı şirketin Temmuz ayındaki yönetim kurulu toplantısından sonra  yapması bekleniyor.

Samsung, akıllı telefonların OLED pazarının yüzde 95’inden fazlasına hakim.Samsung’un Apple için ürettiği ekranlarda katı kuralları olması Samsung’u böyle bir yatırıma itmişe benziyor.

LG, 2015 yılında OLED ekranlar üreten Güney Koreli bir fabrikaya 8.7 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurmuştu. Şirket zaten Apple’ı cezbetmek için tesiste yer açmayı bile planlıyordu.

Apple’ın muhtemel yeni yatırımı LG’nin E6 adlı yeni fabrikasına olacak. Şuanki hedef ise yaklaşık 30.000 OLED cam.

IPhone 8 tasarımına gelince , yeni özellikler ve OLED ekran hakkında birçok söylenti var. Bazı kaynaklar, 5.8 inçlik OLED ekran ve 4 mm çerçeveli iPhone 7 ile aynı boyutlara sahip olacağını iddia ediyor. Diğer söylentilerse, cihazın OLED ekrana, çerçevesiz ve paslanmaz çelikten yapılmış bir gövdeye sahip olacağını iddia ediyor.

LCD’den OLED teknolojisine geçiş, yalnızca dev bir ekran oluşturmayı değil, aynı zamanda iPhone’un geleneksel tasarımını değiştirmekle birlikte, dokunmatik kimlik sensörünü ekrana gömmek gibi yeni özellikler de sunacak. LCD daha fazla ışık kullandığından OLED ayrıca pil ömründen tasarruf etmeye katkıda bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER