Kapat

Apple’ın Fiyat Artış Stratejisi Prim Yapıyor

Anasayfa
Teknoloji Apple’ın Fiyat Artış Stratejisi Prim Yapıyor
Apple’ın fiyat artışı stratejisi ödeme yapıyor

Yıl içinde satışlarında yüzdelik olarak bir değişim olamamasına rağmen , akıllı telefon bölümünde yüzde 29’luk bir gelir artışıyla mali çeyreği tamamladı. Geçen yıl bu çeyrekte 52.5 milyar dolar yapan şirket, 62.9 milyar $ ‘lık toplam gelir hedefini de yakalamış oldu. Hem satış, hem de kâr düzeyi olarak, Wall Street beklentilerini aştı.

Artış, Apple’ın fiyat arttırım stratejisinin işe yaradığını açıkça gösteriyor.Trilyon dolarlık şirket, ilk akıllı telefonunun 10’uncu yıldönümünde, iPhone ile 2017’de bin dolarlık başlangıç ​​fiyatını geçmeye başladı ve bu yıl, iPhone XR (749 Dolar), iPhone XS (999 Dolar) ve iPhone XS Max (1.099 Dolar) ile daha da pahalı telefonlara yöneldi.  Apple'ın 2018 MacBook Air yenilemesi

Apple ayrıca bu hafta gerçekleştirilen bir etkinlikle, yeni iPad ve MacBook cihazları duyurdu. Yenilenen MacBook Air’ın başlangıç ​​fiyatı 999, Mac mini’nin ise 499 dolar olarak açıklandı.

Tüm bu fiyat artış stratejilerine, Trump yönetiminin politikaları da eklenince, Apple ürünlerinin daha da zamlanacağı aşikar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER