Kapat

Bitcoin hırsızlığı: Milyon dolar değerinde bitcoin çalındı

Anasayfa
Gündem Bitcoin hırsızlığı: Milyon dolar değerinde bitcoin çalındı

Hackerların yeni hedefi oldu. Günümüzde kullanıcıların Bitcoin ya da diğer kripto paralarını saklayabildikleri farklı cüzdanlar bulunuyor. Bunlardan biri de Binance. Ancak, Binance bu kez kullanıcılarını tedirgin eden bir haberle gündeme geldi. Bir grup hacker, buradaki bitcoin’ler için harekete geçti. Bitcoin sonucu para çekme işlemleri durdu.

Bitcoin hırsızlığı 41

Bitcoin değeri son yıllarda yükselmesiyle dikkat çekiyor. Bu yükseliş bitcoin’i korsanların da hedefi haline getiriyor. Son olarak, bilgisayar korsanları Binance’a bir siber saldırı düzenledi. Bu saldırının sonucunda 7 bin Bitcoin korsanlar tarafından ele geçirildi. 7 bin Bitcoin’in dolar değerinin 41 milyon seviyesinde olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Kripto para birimlerini depolayan Binance yaptığı resmi açıklamayla bu saldırıyı doğruladı. Bu olayın ardından platform üzerinden yapılan para çekme işlemlerinin de askıya aldığı söylendi. Hacker grubunun saldırı için farklı teknikler kullandığını söyleyen Binance, korsanların bu yüklü para çekme işlemi için birçok hesaba eriştiğine ve doğru zamanı sabırla beklediğine değindi. Binance açıklamasında aynı zamanda kullanıcılara anlayışlı olmaları konusunda ricada bulundu.

Binance üzerinden para çekme işlemi önümüzdeki hafta kadar yapılamayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Binance yöneticisi Changpeng Zhao, bir günden uzun süredir uyumadığına ve elinden geleni yaptığına dikkat çekti.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER