Kapat

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu FlexPai

Anasayfa
Mobil Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu FlexPai
Dünyanın ilk katlanan telefonunu denedik ve aslında işe yarıyor

Samsung, akıllı telefon için çalışmalara başladı.Bu çalışmalar yakın bir gelecekte sonuçlanabilir ancak tüketici elektroniği şirketi şimdiden yeni katlanabilir ürününü tanıttı. olarak adlandırılan 7.8 inçlik hibrit cihaz, hantal da olsa, 180 derece katlanabilir ve tabletten bir telefona dönüşebilir yapıda.

Royole, San Francisco’da düzenlenen bir etkinlikte, FlexPai’nin kullanılabilir versiyonunu ortaya çıkardı.Cihazın modern bir amiral gemideki kaliteden ödün verdiğini hissediyorsunuz, ancak yine de konsept, video veya prototip aşamasında değil, şimdiye kadar görülen ilk gerçek katlanabilir cihaz.

FlexPai, Çin’de 8,999 yuan, uluslararası pazarda ise 1.300 dolar civarında bir tüketici fiyatıyla satışa sunulacak.

FlexPai Diğer Özellikleri;

  • Qualcomm Snapdragon 2.8 Ghz işlemci
  • 1920 x 1440 piksel ekran çözünürlüğü
  • 3800 Mah batarya
  • Android 9.0

Hem tüketici modeli hem de geliştirici sürümü, şu anda Royole’in web sitesinde ön siparişe hazır. Royole, Çin tüketici modelinin ve geliştirici sürümünün Aralık ayından itibaren gönderilmeye başlanacağını açıkladı.

Üzerindeki AMOLED ekranın, makul bir şekilde kullanıma bağlı olarak 200.000 kat katlanmaya dayanabileceği açıklandı. Samsung’un bu aşamada ne yapacağını veya LG gibi rakip ekran üreticilerinin nasıl bir ürün üzerinde çalıştığını henüz bilmiyoruz. Ancak, piyasada çalışan cihazları gördüğümüze göre, bu eğilimin artacağı konusunda şüphemizyok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER