Kapat

Düşük Fiyatlı Tesla, Hazır

Anasayfa
Otomobil Düşük Fiyatlı Tesla, Hazır

Tesla’nın uzun süredir beklenen, kitlesel pazar için en düşük fiyatlı elektrikli modeli Model 3, Cuma günü yollarda olacak.

Tesla’nın Genel Müdürü Elon Musk, 35.000 Dolar’lık Model 3’ün beklenen teslim tarihinden iki hafta öne geçildiğini ve ilk 30 sahibinin otomobillerini ay sonunda alacaklarını söyledi.Musk bu yılın başlarında yaptığı açıklamada Model 3’ün Temmuz ayı sonuna doğru çıkacağını söylemişti.

İlk teslimatın sonra Tesla, Ağustos ayında 100 ve Eylül ayında 1500’den fazla Model 3 üretmeyi planlıyor. Yıl sonuna gelindiğinde ise, şirketin her ay 20.000 adet üretmesini beklemekte.

Musk, araç için taleplerin çok yüksek olduğunu, şu anda sipariş veren müşterilerin bile gelecek yılın sonlarından araçlarına kavuşabileceklerini ifade etti.

“Model X ve Model S gibi üst segmentte otomobil üretmesiyle tanına firma, kitlesel pazar için ürettiği bu modelle, pazardan hatırı sayılır bir pay alma peşinde.

Tesla’nın hedefi 2018 yılına kadar yarım milyon otomobil üretmek,   geçen yıl 85.000 adet otomobil ürettiğini düşünürsek bu şirket adına büyük bir sıçrama olacak.

Model 3 çevresindeki yatırımcı beklentisi ve iyimserlik, Tesla’nın hisse fiyatını rekor seviyeye çıkarmaya başladı. Şirketin hisse fiyatı, Detroit’teki en büyük otomotiv oyuncularının birçoğunun üstünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER