Kapat

Erkekler için ücretli, kadınlar için ücretsiz olan uygulama – Richy

Anasayfa
Mobil Erkekler için ücretli, kadınlar için ücretsiz olan uygulama – Richy

Neredeyse, sosyal ağlar hayatımızın çok önemli bir bölümünü teşkil etmeye başladı. Böyle sosyal ağlardan biri de Richy adlı tanışma platformu. Ama bu sosyal platform diğerlerinden farklı olarak erkekler için paralı, kadınlar için ise ücretsiz sunuluyor.

İngiltere’de oluşturulan mobil uygulama kısa zamanda pek çok ülkede kullanılmaya başladı ve artık Richy nin 450.000 kadar kullanıcısı mevcut. Öyle ki, lüks arzusunda olan veya gideceği ülkede yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen kişiler bu uygulamayı kullanmakta.

Richy’nin esas kriteri ise “güzel kadınlar ve zengin erkekler” prensibine dayanıyor. Tabi ki, bu durumda uygulamanın kullanımın paralı olması da normal bir durum olarak görülmelidir. Öyle ki, uygulamayı kullanan kişiler mesajlaşma ve video görüntü kullanmak için 59 $ ücret ödemeliler. Kadınlar ise uygulamayı kullanmak için ücret ödemek zorunda değil. Hatta Richy, Türkiye’de App Store un “En fazla hasılat yapan” listesinde üçüncü sırada yer almakta.

1478523187_1478504943_ekran-resmi-2016-11-07-10-48-24

7 ülkenin mobil marketlerinde ilk onda yer almayı başaran uygulama 2017 yılında kullanıcı sayısını 2 milyona ulaştırmayı amaçlıyor. Verilen istatistiklere göre kullanıcılar arasında erkek kullanıcıların % 90’ı 30 yaş ve daha yukarı olan yaş grubu aralığında. Özellikle Rusya, Amerika, Ukrayna ve Balkanlar’dan olan bayanların yoğun olduğu uygulamada kadınların % 80’i 20-30 yaş aralığında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER