Kapat

Facebook, artık kimseyi işsiz bırakmayacak!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook, artık kimseyi işsiz bırakmayacak!

Sosyal medya devi “Facebook”, “Microsoft” un satın aldığı kariyer sosyal ağı LinkedIn ile de rekabet etmek istiyor. Facebook yeni özelliğini test etmeye başladı bile.
Geçen hafta ilan ettiği Game Room uygulaması ile “Steam” a doğrudan rakip olan “Facebook” şimdi de gözünü “LinkedIn” e dikti.
“Facebook” yeni açıklamasında, iş verenlerin iş ilanı verebileceği ve gelen başvuruları değerlendirebilecekleri yeni bir mekanizmayı test etmeye başladığını açıkladı.

İş ve işçi arama sosyal ağı Facebook

“Facebook” un henüz bu hizmeti deneme aşamasından çıkartıp tam olarak kullanıma alıp almayacağı bilinmiyor. Ancak sosyal medya devinin LinkedIn’deki iş ilanlarından elde edilen gelire de göz dikmiş olabileceği düşünülüyor. 3. çeyrek mali raporları açıklanan Facebook’un rakamları, sosyal medya devinin en iyi gelirli döneminde olduğunu gösterdi. Fakat facebook hala diğer şirketlerin gelirine göz dikmeye devam ediyor.

LinkedIn, iş ilanı vermek isteyenlerden belli ücretler alındığı veya abonelik ücreti esasına dayanan bir platform. Bu da LinkedIn için ana gelir kaynağı olarak kabul ediliyor.

Öyleki bu tür bir iş / işçi arama özelliğinin Facebook’a eklenmesi ile iş hayatına başlamak üzere olan sayısız genci de Facebook’a çekmek veya Facebook’ta tutmak şirketin gelirlerini daha da artıracağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER