Kapat

“Facebook” dan “Snapchat” a benzer uygulama – Flash

Anasayfa
Sosyal Medya “Facebook” dan “Snapchat” a benzer uygulama – Flash

Facebook Snapchat’dan vazgeçmek niyetinde değil. Bu kez de benzer uygulama olan Flash’ı kullanıcılarına sundu.

Snapchat karşısında Facebook Poke ve Slingshot gibi uygulamalarla bir şey elde edemeyen Facebook, bu kez de Flash uygulaması ile şansını deniyor.

Facebook’un Snapchat’a karşı baskıları bitmek tükenmek bilmiyor. Bu kez de Facebook, Snapchat’la benzer özellikleri taşıyan bir başka mobil uygulama olan Flash’ı denemeden geçiriyor.

Facebook’tan ayrı kullanıma sunulan Flash uygulaması, kullanıcılara Snapchat’da olduğu gibi çeşitli filtreler ve maskeler ile fotoğraf ve video çekme imkanı veriyor.Snapchat’in en çok kullanılan filtreleri de Flash’da yer almış gibi görünüyor.1478937340_facebook-flash-uygulamasi-696x364

Ayrıca Snapchat’i gölgede bırakmak isteyen Facebook’un yeni uygulamasının temel özelliklerinden biri de daha az yer kaplaması. Öyle ki, bu uygulama sadece 25 MB yer tutmakta. Halbu ki, Snapchat uygulaması 75 MB yer kaplamaktadır. Flash’ın Snapchat’la ortak özelliklerini ve daha az yer kaplamasını dikkate alırsak birçok kullanıcı tarafından kullanılan bir uygulama olacağı kesin. Ancak diğer taraftan Flash programı Snapchat’a kıyasla daha zayıf bir uygulama olarak kabul edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER