Kapat

Facebook Gizlilik İhlallerine Bir Yenisini Ekledi

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Gizlilik İhlallerine Bir Yenisini Ekledi

Yaklaşık 14 milyon kullanıcısını etkileyen bir hata sebebiyle ihlallerine yenisini ekledi. Hata, sadece arkadaşlarına veya belirli kişilere paylaşım yapan kullanıcıların paylaşımlarının herkese açık hale gelerek daha geniş çapta yayılmasına neden oldu.

Facebook gizlilik ihlallerine sebep 87 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Birkaç ay önce de 87 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalınmasına neden olan Facebook, resmi bir yazı yayınlayıyğ son skandaldan dolayı kullanıcılarından özür diledi.

Facebook’un Şef Gizlilik Yöneticisi Erin Egan, skandal ile ilgili açıklamada bulundu;

“Yakın zamanda, bazı kişilerin Facebook yayınlarını oluştururken otomatik olarak yayınlamayı otomatik olarak öneren bir hata bulduk.” 18-27 Mayıs tarihleri arasında sistemde meydana gelen bir hata ile, kullanıcıların özel olarak yaptığı paylaşımlar herkese açık hale gelmiş olabilir. Bu hatadan dolayı özür diliyoruz. Lütfen bu tarihler arasındaki paylaşımlarınızı kontrol edin ve gizlilik ayarlarınızı Facebook arkadaşlarım” olarak değiştirin. Bu tarihten itibaren değiştiğiniz ayarlar, varsayılan olarak kalacak.”

Mart ayındaki skandaldan sonra ikinci bir skandala daha imza atan Facebook, gizlilik politikasında ve ayarlarında kapsamlı değişiklikler yapsa da kullanıcıların pek çoğu Facebook skandalları sebebiyle gizliliklerinden endişe duysalar da artık gizlilik ayarlarını kendileri yapıp daha fazla kontrole sahip olmaya çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER