Kapat

Facebook Live için ilginç yenilik

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Live için ilginç yenilik

Facebook Live’a gelen yeni eğlenceli özellik büyük beğeni kaznacak.

Facebook Live kullanıcıları ilginç yenilikle tanışabilirler. Öyle ki, şirket yeni eklediği özellik sayesinde Facebook Live’da “maske takma” özelliği getirecek. Bu yenilik de Snapchat’da yer alan filtrelerle çok benzerlik göstermektedir. Yenilik kşimdilik Halloween bayramı için tasarlandı. Böylece, kullanıcılar canlı yayın yapmaya başladıktan sonra kendi seçtikleri özel maske filtreleri ile izleyicilerinin karşısına çıkabilecek.

Facebook mart ayında Snapchatda olduğu gibi video ve fotolara animasyonlar ekleyen MSQRD uygulamasını sunan Masquerade yazılımını almıştı. Temmuz ayında da kullanıcılara MSQRD yardımıyla Facebook Live kullanmalarına izin verildi. Artık Facebook kendi uygulama içerisinde yerleştirdiği filtreler ile daha fazla dikkat çekmeye başladı. Özellikle canlı yayın yaparken yüzünü göstermek istemeyen kişiler bu yenilikten oldukça memmun kalacak.

1477643569_facebook-live-masks-1

Ayrıca Halloween bayramıyla alakalı konuları kapsayan tepki düğmeleri ile işi daha da eğlenceli hale getirmek mümkün. Örneğin, cadı gibi gülebilir, hayalet yüz ifadenizde şaşkınlık yaratabilirsiniz. Bu özellik şimdilik sadece ABD, İngiltere, Yeni Zelanda’daki iOS kullanıcılarına sunulmakla birlikte yakın zamanda diğer ülkelerdeki kullanıcılara da açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER