Kapat

Facebook Live’dan Nasıl Para Kazanılır?

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Live’dan Nasıl Para Kazanılır?

“Facebook”, canlı yayın platformu Live için, çok önemli bir yeniliğe imza attı. Bu yenilikle beraber “Facebook”, Live platformu çok daha yoğun kullanılacağa benziyor.

“Facebook” un canlı video yayını platformu Live için, canlı yayınlara para kazanma özelliği eklendi. “Facebook”, daha önce ki açıklamalarına istinaden Live videolarında bağış fonksiyonunu aktif eden bir düğme koydu.

 

Beğenme yerine para ödeme zamanı

Ancak bu tuş her videoda görünmeyecek. Sadece gelir amacı gütmeyen yardım kuruluşları Facebook Live videolarında bağış toplayabilecek. “Facebook” bu amaçla, 750.000 adet gelir amacı gütmeyen yardım kuruluşu ve Facebook hesabını belirledi. Bunların dışındaki kurumlarda henüz bağış toplamaaktif olmayacak.

facebookva

Yardım kurumları dışında kişi ve kurumların Live videolarından para kazanabilmek için biraz beklemeleri gerekiyor. “Facebook” bu özelliği bir süre sonra tüm kullanıcılar için aktif edecek fakat özel kişi ve kurumların topladığı paradan ödediği komisyon ücreti ve vergiler daha fazla olacak.

Böylece, Live platformu YouTube veya Twitch gibi blogger’ların video paylaşıp para kazanabildiği bir platform olacak ve blogger’ların ilgisini çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER