Kapat

Facebook Messenger, Kullanıcı Dostu Bir Arayüzle Geliyor

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Messenger, Kullanıcı Dostu Bir Arayüzle Geliyor

Facebook Messenger son birkaç yıldır yeni özelliklerle dolu olmasına rağmen, şişkin bir yapıya dönüştü.Belirli bir özelliği arayıp bulmak genellikle sinir bozucu. F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook, uygulamanın arayüzünü düzenleyecek bir güncellemeyi duyurdu.

Açılış konuşması sırasında Facebook Messenger Başkan Yardımcısı David Marcus, Facebook Messenger için düzenli bir güncellemenin “çok yakında” geleceğini ve şirketin yılın başından bu yana üzerinde çalışmakta olduğunu duyurdu.

 

Şu anda, uygulamada beş alt sekme ve üç üst sekme mevcut. Yeniden tasarımla alt kısmında üç ana sekme olacak: Sohbetler, Kişiler ve Pusula. Facebook, Arkadaşlarımı Bul uygulamasını da Messenger uygulamasına taşıyacak. Konum bilgilerinin Facebook Messenger kullanılarak paylaşılması sisteme daha fazla işlevsellik kazandıracak.

Üst tarafta ise üç kısayol var: Kamera, Video çağrı ve Mesaj. Sol üstte bölümde ise prfofil simgesi ve hemen altında bir arama çubuğu yer almakta. Yeni güncelleme, Facebook Messenger için uzun süre gecikmiş bir karanlık mod da sunacak. Sohbet baloncukları da artık daha renkli olacak.

Yine, güncellemenin “çok yakında” tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER