Kapat

“Facebook” un bu teklifi de reddedildi!

Anasayfa
Sosyal Medya “Facebook” un bu teklifi de reddedildi!

Facebook her geçen gün yenilikler getirse de Snapchat’ı satın alma arzusu gerçekleşmediği için derin endişe yaşıyor. “Facebook” un CEO’su Mark şimdi de Asya’nın Snapchat’i olarak bilinen Snow’u almak için girişimlere başladı.

1477985433_snow-app

Facebook her ne kadar en popüler sosyal ağlardan biri olsa da “Snapchat”‘i alamaması büyüme stratejisinden geride kalmasına neden oluyor. Öyle ki, Snapchat artık 25 milyar dolarlık bir şirket. Bu durum Facebook için büyük tehdit olarak kabul ediliyor. “Facebook”, “Snapchat” ‘i alamadığı için onun birçok özelliklerini Instagram üzerinde test ediyor. Ayrıca “Facebook”, “Snapchat” in Asya örneği olan Snow’u almak için ilk teklifini yaptı. “Snapchat” dan farklı olarak Asya’da Snow daha yaygın. Snow’un sahibi ayrıca Line adlı mesajlaşma uygulamasının da sahibi Güney Kore şirketi “Naver”. Verilen bilgiye göre Mark, “Naver” in sahipleri ile bizzat görüşüp ve şirketi almak için çok yüksek miktarda para teklif etti ama red cevabı aldı.

Aslında böyle olması çok mantıklı. Çünkü şirket Uzak Doğu’da oldukça popüler ve gelecekte Facebook için çok ciddi bir tehlike arz ediyor. Bir yandan Snapchat’la rekabet eden Facebook, şimdi de Snow ile mücadele edecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER