Kapat

“Fiat” artık otomobillerini “Amazon” da da satacak

Anasayfa
Otomobil “Fiat” artık otomobillerini “Amazon” da da satacak

İnternetin e-ticaret devi “Amazon”, “Fiat Chrysler” ile vardığı anlaşma sonucu internet üzerinden araba satmak için çalışmalara başladı. “Amazon”, “Fiat” ile yaptığı anlaşma sonucunda İtalyan otomobil üreticisinin Fiat 500, Fiat 500L ve Fiat Panda modellerini online olarak satışa çıkaracak.

“Amazon” ile “Fiat” memnuniyetinin en önemli bir diğer özelliği ise internetten satışı gerçekleştirilen otomobillerin liste fiyatlarına göre ilave indirimlerle satılacak olması.Burada % 33’e kadar varan indirimlerle satılacağı söylenen Fiat otomobilleri, otomotiv tutkunlarını e-ticarete yönlendirebilir. Yapılan araştırmalara göre İtalyanların önemli bir çoğunluğunun otomobil ile ilgili araştırmalarını internet üzerinden yapmalarına rağmen, kullanıcılar fiziksel satış noktalarına gitmeyi tercih ediyor.

amazon-da-fiat-arabalar-satilacak

Bildiğiniz gibi “Tesla” internet üzerinden otomobil satışı konusunda işin akışını değiştirmişti. İnternetin nimetlerinden yararlanmak isteyen “Fiat Chrysler” gibi geleneğe sadık fakat yeniliklerden de geri kalmayan firmalar bu şekilde online sipariş sayılarını yükseltmeyi hedefliyor. “Fiat”, “Amazon” üzerinden sipariş edilen otomobillerin, kullanıcılarının istediği özelliklere göre iki hafta içinde teslim edileceği  garantisini de veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER