Kapat

Galaxy Note 7 için batarya güncellemesi!

Anasayfa
Mobil Galaxy Note 7 için batarya güncellemesi!

Avrupa’daki Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının akıllı telefonlarından ayrılmak istememeleri, Güney Koreli üreticiyi farklı bir yola sokmuş gibi gözüküyor. Samsung tarafından bu kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi sunulacağı resmen açıklanmış durumda.

Galaxy Note 7 bataryası için yazılım güncellemesi

Samsung, Galaxy Note 7 modellerinin bataryalarındaki sorun sebebiyle patlamalarından dolayı yaklaşık 2,5 milyon cihazı geri çağırmıştı. Buna rağmen birçok kullanıcının cihazlarını iade etmeme niyetinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Hal böyle olunca Samsung, Galaxy Note 7’ler için 31 Ekim itibarıylabatarya odaklı bir yazılım güncellemesi sunacakları açıklamasında bulundu. Bu zorunlu güncelleme ile cihazların batarya şarjı sadece yüzde 60oranında doldurulacak ve cihazların batarya süresi 1 günden fazla gitmeyecek.

note7bsu02

Samsung, kullanıcıların yaşayabileceği riskleri bu güncelleme ile bir nebze olsun ortadan kaldırmaya çalışsa da halen kullanıcıların Galaxy Note 7’lerini iade etmeleri talebini de yineliyor. Şirketin Eylül ayında da cihaz değişimleri öncesinde Avrupa için böyle bir güncelleme sunmuş olduğunu hatırlatalım.

Riske girmeyin

Güncelleme sonrasında Galaxy Note 7’lerin batarya süresi olarak ciddi anlamda kısıtlanmış olacağı ortada. Eğer Galaxy Note 7’nizi hala kullanıyorsanız, size tavsiyemiz hiçbir risk almayarak cihazınızı mümkün olan en kısa sürede iade etmeniz.

ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER