Kapat

Galaxy S8, iPhone özelliği ile geliyor!

Anasayfa
Mobil Galaxy S8, iPhone özelliği ile geliyor!

iPhone 6s ile birlikte gelen bir özelliğin, “Samsung” tarafından sunulacak yeni nesil Galaxy modeli S8 modelinde de yer alacağı ileri sürüldü.

“Samsung” un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S8′de, “Apple” ın iPhone 6s serisinde sunduğu basınç duyarlı ekran teknolojisini sunacağı söyleniyor. “Apple” ın 3D Touch adı ile kullandığı Force Touch teknolojisi, eğer iddia edildiği gibi Samsung Galaxy S8’de yer alırsa, bu onu şirketin ilk Force Dokunmatik ekrana sahip akıllı telefonu yapacak.

1479189468_s8tch02

Bir “Samsung” tedarikçisinin sızdırdığı bilgilere göre, “Samsung”, Force Touch teknolojisini kısmen de olsa Galaxy S8′ e getirmek istiyor. Diğer yandan teknolojinin tamamen uygulanmasının bir ya da iki yıl alabileceği düşünülüyor. Diğer Android akıllı telefon üreticilerinin de kullanıcı konforunu artıracak olan bu teknolojiyi kullanmalarının ise an meselesi olduğu belirtiliyor. Bu arada Huawei’nin bu teknolojiyi Force Touch adıyla günümüzde kullandığını da söylemeliyiz.

“Google” tarafından Android Nougat için yayınlanmış uygulama kısayolları özelliği Force Touch’a uyarlanda da yeni teknoloji biraz farklı bir çalışma prensibine sahip.

“Samsung” çalışanlarından birinin de Force Touch teknolojisinin yakın gelecekte kendi akıllı telefonlarında kullanılacağını açıkladığı iddia ediliyor. Bu durumdan anlaşılıyor ki orta düzey akıllı telefonlar için bu teknolojinin gelmesi daha uzun zaman alacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER