Kapat

Gmail’i hackleyen hacker ödüllendirildi

Anasayfa
İnternet Gmail’i hackleyen hacker ödüllendirildi

“Google” ın en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan Gmail hacklendi. Öyle ki, bu hacker diğerlerinden farklı olarak ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde Pakistanlı bir hacker Gmail ‘de çok ciddi bir boşluk yakaladı. Hatta bu hacker’in bulduğu  bu boşluğa göre “Google” şirketi hacker’ı para ile ödüllendirdi.Gmail’de bulunan bu boşluk aracılığıyla insanların gmail hesabına sızmak mümkündü. Öyle ki, Google çalışanları tarafından sunulan Gmail, şirketin de desteğiyle e-posta dünyasının önemli parçalarından birini oluşturmaktadır.Pakistanlı Ahmet Mahtabadlı adlı hacker’ın bulduğu boşluk birçoklarının hesabının çalınmasına engel oldu.

Hacker’ın bulduğu boşluk ise çok ilginç. Öyle ki, “Google” aynı kullanıcıya ait olduğunu kabul ettiği hesapları ortak olarak kabul ediyor ve tüm hesapları birbirine bağlıyordu. Bu ise bir kişinin, özellikle de hacker’ın başka hesaba sızmasına ortam yaratıyordu. Bu mantığı kullanan Ahmet kullanıcı online olduğu zaman onun adıyla yeni bir Gmail hesabı açıyor ve diğer ilgili hesaplara kolayca sızabiliyordu.

“Google” un ödüllendirdiği Ahmet, ülkesinde de sevinçle karşılandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER