Kapat

“Google”, “Snapchat” ile ortak olabilir

Anasayfa
Sosyal Medya “Google”, “Snapchat” ile ortak olabilir

Bildiğiniz gibi bir süredir Snapchat, Facebook’la çok ciddi şekilde mücadele vermekte. Hatta Facebook, Snapchat’a mahsus bir takım özellikleri sahip olduğu platformlarda kullanmakta. Buna rağmen Snapchat geri çekilmiyor, aksine direnmekte ve gelişmekte devam ediyor.

“Snapchat” ı almak isteyen sadece “Facebook” değildi, ona sahip olmak isteyenler arasında “Google” un da adı geçmiş, ama Snapchat ona da kısmet olmamıştı. “Alphabet” e yatırım yapan “Google”, “Facebook” a rakip olan “Snapchat” la gizli ortaklık imzaladı. Öyle ki, şirket bu konuda hiçbir resmi açıklama yapmasa da ortaya çıkan sonuçlar bunu gösteriyor. Google Capital,logosunu ve web sitesini yenileyip kendisine yeni isim olarak CapitalG adını seçti ve kendi web sitesinde yatırım yaptığı şirketler arasında Snapchat’ın da logosunu paylaştı.

1478525942_1132

“Google” 2013 yılında “Snapchat” a 4 milyar dolar teklif etmiş, ama sonunda red cevabı almıştı. Ama buna rağmen ortaya çıkan gerçekler “Google” un bir anlamda “Snapchat” da paya sahip olduğunun kanıtı gibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER