Kapat

Her Kategoriden Film İzleyebileceğiniz Yasal Siteler

Anasayfa
Sinema Her Kategoriden Film İzleyebileceğiniz Yasal Siteler

Yasadışı video izlemek ve indirmek zaman zaman sorunları da beraberinde getiriyor. Hatta bu yüzden para cezası alan insanlar dahi var. Sizi bu çileden kurtarmak için yasal film izleyip, yükleyebileceğiniz internet siteleri de var.

Bir çok internet sitesi bu açıdan telif haklarını ihlal ederek alt yazı veya dublaj yaparak filmleri paylaşıyor. Ancak yurtdışında bu durumdan dolayı firmalar yüksek miktarda tazminat ödemek zorunda kalıyor. Sizi bu durumdan kurtarmak için bazı alternatif yöntemler önereceğiz. Önerilen bu sitelerden yasal yolla film, dizi ve müzik indirebilir ve izleyebilirsiniz.

1. Crackle – Bu sitede bir çok bilinen filmleri izleyebilirsiniz. Crackle, Sony şirketinin bünyesinde yer alıyor.

2. Vimeo – Bu platform da tıpkı Youtube gibi film, müzik ve dizilerin yer aldığı bir site.

3. SnagFilms – Burda 10.000 den fazla film yer alır ve iOS ve Android uygulamalarını kullanarak film ve video izleyebilirsiniz.

4. Top Documentary Films – Bu site belgesel filmleri ile tanınır ve 3.000 kadar film yer almaktadır.

5. Archive.org – Site adından da anlaşılacağı gibi burada eski filmleri izlemeniz mümkündür.

6. Open Culture – Bu site esasen kitap ve film sevenlerin tercih edeceği bir site.Çünkü bu siteden hem çeşitli yazı ve makaleleri okuyabilir, hem de animasyon izleyebilirsiniz.

7. Big Five övgüler – Bu sitede 1920-1950 arası yılları kapsayan Hollywood filmlerini izleyebilirsiniz. Sitede şu anda da ünlü film üreticileri Century Fox, RKO Pictures, Paramount Pictures, Warner Bros ve Metro-Goldwyn-Mayer filmleri yer alıyor.

8. Retrovision -Burda hem film ve hem de televizyon yayınlarını izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER