Kapat

“HTC” telefon pazarından çekilebilir

Anasayfa
Mobil “HTC” telefon pazarından çekilebilir

Günümüzde akıllı telefon pazarında şirketlerin birbirleriyle rekabeti herkesin malumu. Bazı şirketler cep telefonu pazarından çekilmesine rağmen, pazara yeni oyuncular da katılıyor.

Piyasadan çekilmeyle ilgili dedikodusu yayılan telefon üreticilerinden biri de “HTC” dir. Son 2-3 yılda telefon pazarında kendi farklılığını pek de hissettirmedi. Gerek tasarım, gerekse programlama açısından diğer rakiplerine nazaran pek de artı performans gösteremeyen “HTC”, “Nokia” gibi bir süreliğine de olsa telefon pazarından çekilebilir. Hatta “Apple” ve “Samsung” un öncülük ettiği pazar ortamında HTC’nin herhangi farklılık göstermemesi gelecekte şirketin  iflasına da neden olabilir.

Hatta bazıları bu yüzden “HTC” nin kendi hisselerini satarak akıllı telefon piayasasından çıkacağını iddia ediyor. Bu ise önümüzdeki yıllarda HTC markalı telefonları göremeyeceğimiz anlamına geliyor.

1479796820_htc-one-m9-930x446

Hatta bazı iddialara göre “HTC” yi “Google” alabilir. Bildiğiniz gibi “Google” yeni Pixel model telefonlarını piayasaya sürmek üzere. Bu sektörde yeni olmasına rağmen Pixel modeli çok büyük alkış topladı. Meseleye mantıklı yanaşan şirketin böyle bir adım atması, yani “Google” un “HTC” ni alması veya onunla ortak olması yabana atılacak bir iddia değil. Yani işe sıfırdan başlamaktansa, geçmişi olan bir şirketle yola devam etmek daha mantıklı geliyor.

HTC ise telefon piyasasından çekilirse kendi markasını ayakta tutmak için muhtemelen VR cihazlara yönelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER