Kapat

iMac rakibi Microsoft Studio tanıtıldı!

Anasayfa
Uncategorized iMac rakibi Microsoft Studio tanıtıldı!

Microsoft, bugün düzenlediği etkinlikte ilk hepsi bir arada bilgisayarı olan Surface Studio modelini duyurdu.

Apple iMac’in rakibi olarak görülen Surface Studio‘nun, özellikle dizayn ve kurgu gibi işlemlerle uğraşan profesyoneller için özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Microsoft Surface Studio özellikleri

Surface Studio’nun PixelSense olarak adlandırılan 28 inç büyüklüğündeki ekranı sunduğu 4500 x 3000 piksel çözünürlüğün yanı sıra, Adobe sRGB ve DCI-P renk desteği ile özellikle grafik tasarımcıların vazgeçilmezi haline gelecek gibi görünüyor.

Tercih edeceğiniz konfigurasyona göre gücünü Intel’in 6. nesil Core i5 ve Core i7 işlemci ailesinden alan Surface Studio, 1 TB harddiskin yanı sıra 8 GB ve 16 GB RAM seçenenekleri ile birlikte geliyor.

Cihazın en üst seviye donanıma sahip olan versiyonunda ise Core i7 işlemci, 2 TB hibrid disk, 32 GB RAM ve 4 GB NVIDIA GeForce GTX980M ekran kartı yer alıyor.

Şimdiden grafik tasarımcıların gönlünü kazanmayı başaran Microsoft Surface Studio için, 3000 dolardan başlayan fiyatlar ile ön sipariş alınmaya başlandı. En üst konfigurasyonu tercih etiğinizde ise, 4200 dolar gibi bir tutar ödemeniz gerekiyor.

ShiftDelete.Net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER