Kapat

“Instagram” a bir günde 3 muhteşem özellik eklendi!

Anasayfa
Sosyal Medya “Instagram” a bir günde 3 muhteşem özellik eklendi!

Instagram’ın hikayeler özelliği giderek gelişiyor ve çok önemli bir hale geliyor. Şimdiye kadar sadece kısa video ve resimler paylaşılan ve üzerinde yazı yazma, çizgiler çizme gibi imkanlar sunan Instagram Hikayeleri, artık daha da işlevsel.

Boomerang:

Instagram’ın dün blogunda ilan ettiği yeniliklerden ilki Boomerang. Artık stories eklerken aşağıda bulunan Boomerang seçimi yoluyla gif’ler yaratıp paylaşabilirsiniz. Ayrı bir uygulama ile Instagramda  bu tür paylaşımlar zaten yapılıyordu, ama artık ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan paylaşım yapabileceksiniz.

1478854078_tumblr_inline_ogdtzvesgy1svf3j7_540-298x530

Mention:

Stories paylaşırken birbiriyle etkileşimde bulunmak gerçekten ihtiyaç haline gelen bir şey. Instagram da bunun farkına varmış olacak ki artık stories paylaşırken kişileri etiketleyebileceksiniz. Böylece en basit örnek ile resmini paylaştığınız insanın hesabını “@” ile ilave edip yönlendirebileceksiniz.

Bu özellik ayrıca çok güzel bir reklam modeli de olabilir.

1478854139_tumblr_inline_ogdu0c1fjo1svf3j7_540-298x530

Link Eklemek:

Instagram’ın ısrarla resim paylaşımında içerik bölümünde izin vermediği link konusu Stories ile biraz zayıflamışa benziyor. Şimdilik çok sınırlı bir kitleye açılmış olsa da umarız yakında herkes Stories’e  link ekleyebilecek. Böylece aşağıdaki şekilde olduğu gibi bir blog yazınıza veya başka bir şeye yönlendirme yapabileceksiniz.

1478854139_daha_fazlasini_gor_instagram

Stories bu özellikler aracılığıyla yükselişini sürdürecek. Instagram’ın gerçek içerik paylaşım alanında ve like sayılarında bir azalmaya neden olmuş olsa da gelecekte Stories’in önemi artacak gibi görünüyor. Bir sonraki yenilik olarak ise Stories’e daha uzun video içerikleri ekleme özelliği ekleseler hiç de fena olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER