Kapat

Instagram, Hashtag Takip Özelliğini Aktif Etti

Anasayfa
Android Instagram, Hashtag Takip Özelliğini Aktif Etti

Instagram, kurulumundan bu yana platformun en önemli güncellemelerinden biri olan özelliği nihayet yayınladı. Artık hashtag‘leri takip edebilirsiniz .

Instagram yazıları şu ana kadar üç ana yolla takip etmemize olanak sağlıyordu: İstediğiniz kişilerin hesaplarını takip edebilir, otomatik yönlendirmeli bir yayın akışını keşfedebilir veya ilgilendiğiniz konularla ilgili hashtag‘leri arayabilirdiniz .

Instagram Artık Hashtag’leri Takip Etmenize İzin Veriyor.

En sevdiğiniz hashtag’ları her gün arama kutusuna yazmak emek harcayan bir süreçti.Instagram, bu zaman alan süreci geç de olsa gördü ve normal bir Instagram kullanıcı hesabında olduğu gibi herhangi bir etiketi takip etme özelliğini sisteme entegre etti.

Bu, elle arama yapılmasına gerek kalmadan, ilgilendiğiniz içeriğin ve kullanıcı hesaplarının çoğunu göreceğiniz anlamına gelmekte.

Instagram’da bir etiket nasıl takip edilir?
Instagram hashtag’ı izlemek gayet kolaydır. Ekranın altındaki büyüteç simgesini kullanarak bir hashtag arayın veya bu hashtagla ilgili bir resim sayfası getirmek için herhangi bir yayında bir hashtag’a dokunun. Sonra, ekranın üst kısmında büyük bir mavi ‘Takip’ düğmesi göreceksiniz. Dokunun ve işiniz bitti.

Instagram hashtag aramalarını nasıl filtreleyebilirim?

İzlediğiniz hashtag adıyla etiketlenmiş seçili yayınlar artık feed’inizde görünecek, ancak hashtag, genellikle tek bir kelime veya bazen komik belirsiz bir araç olarak da kullanılabiliyor.

Neyse ki, Instagramda görmek istemediğiniz mesajların çoğunu filtrelemenin bir yolu var. Bunu yapmak için, gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye hafifçe dokunun ve açılır menüden ‘Bu eşlemeyi … etiketi için gösterme’yi seçin. Bu, takip ettiğiniz hashtag’inizden benzer yayınları kaldıracak ve tercihlerinizi öğrenmek için Instagram’ı etkili bir şekilde eğitecektir.

Gizlilik

Instagram, hangi hashtag’lerı izlediğinizi gösterir.

Instagram uygulamasındaki ‘takip eden’ sayfasındaki yeni ‘Hashtags’ sekmesini kontrol ederek hangi hashtag’ları izlediğinizi görebilirsiniz ancak diğer kişilerin de onları görebileceğini unutmayın. Hesabınızı gizli olarak ayarlamak, bu bilgilerin yalnızca takipçilerinize görünürlüğünü sınırlar.

Daha geniş etkiler

Yeni etiket özelliği, kullanıcı hesaplarının izlenme biçimini değiştireceğinden dolayı, çok daha geniş kitlelere erişim sağlayabilir.

Öte yandan, yayınlarınızı takipçileri olmayan geniş kitleler tarafından görülebilir hale getirmek, kendiniz için yeni takipçileri toplamak için mükemmel bir yol olabilir. Şu an hashtag’larını akıllıca seçmek her zamankinden daha önemli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER