Kapat

Intel Akıllı Telefon Pazarına Tekrar Girmeye Hazırlanıyor

Anasayfa
Mobil Intel Akıllı Telefon Pazarına Tekrar Girmeye Hazırlanıyor

Intel şirketi yeni yapılanma kapsamında, mobil cihazlar için yeniden işlemci üretecek.

Masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için kullanılan işlemci pazarında şu anda lider olmasına rağmen şirket, mobil cihazlar için ürettiği işlemci pazarında kendine bir yer edinememiş ve girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Intel’in mobil işlemci sevdasından vazgeçmeyeceği aşikar.

Yatırımcılara finansal danışmanlık sağlayan The Motley Fool firmasının analisti, şirketin tekrar mobil cihaz pazarına girmeye çalışacağına düşünüyor. Bu düşüncesini, Intel’in resmi sitesinde yayınlanan boş pozisyonlara dayandırıyor.

Bu pozisyonlara dayanarak, Intel’in mobil cihaz işlemcileri üretmek için bir mühendisler ekibi kurmaya çalıştırdığını varsayabiliriz. Zira şirket, 10 nm ve 7 nm çip üretim teknolojisinde tecrübeli mühendisler aramakta.

Şirket mobil yonga setleri geliştirmeyi durdurduğundan, ARM ile işbirliği yapmaya hazır. Bilindiği gibi, Atom işlemcilerin temel problemi Android uygulamaları ile uyumsuzluğu. Ayrıca bu yongalar, ARM’den daha az üretken ve daha az enerji verimliliği sağlamakta. ARM mimarisine geçiş, şirketin bu eksiklikleri düzeltmesine imkan sağlayabilir.

İntel’in, bilgisayar ve tablet pazarındaki başarısı, mobil sektörüne nasıl yansıyacak bunu zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER