Kapat

Internet Explorer 1 Ayda Tam 40 Milyon Kullanıcı kaybetti!

Anasayfa
İnternet Internet Explorer 1 Ayda Tam 40 Milyon Kullanıcı kaybetti!

“Microsoft” un tarayıcısı Internet Explorer, artık yavaş yavaş oyun dışı kalıyor.

Çoğunuzun “Internet Explorer’ı hala kullanan var mı acaba?” dediğini duyar gibiyim ama evet, Internet Explorer, halen en çok kullanılan tarayıcılardan biri.

 

1478242482_0c25bb281849d57c50aa445cfc42c8b91d0ecb57

 

Fakat bu durum uzun süre devam edeceğe benzemiyor. Nitekim, Ekim ayına yayınlanan bilgilere göre, müşterilerini yeni web tarayıcısı Edge ye geçirmek için elinden geleni yapan “Microsoft”, buna karşılık olarak tam 40 milyon IE kullanıcısını kaybetti.

Web tarayıcı pazarındaki paylaşıma baktığımız zaman; Google Chrome,% 55 ‘lik bir pazar payı ile zirvede sarsılmaz şekilde duruyor. Ekim ayında Chrome, yaklaşık %0.58 lik bir kullanıcı kazandı. Bu artışın nedeni de %2.5 lik düşüş yaşayan Internet Explorer. Tabii ki bu %2.5’un sadece %0.58’inin Chrome ‘a gittiğini belirtelim. Pastadan en büyük dilimi alan ise çarpıcı olsa da Firefox oldu. Şaşırtıcı diyoruz çünkü bu yılın Firefox açısından en iyi yıl olduğunu söyleyemeyiz. Yine de Firefox, Chrome’un ardından piyasadaki yükselişine devam etmekte.

“Microsoft” zaten şu anda IE den umudu kesip oyuna yeni oyuncusu Edge’yi dahil etmişti. Ancak, bakalım Edge, sektörün dev lideri Chrome’a ulaşabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER