Kapat

iPhone 8 tasarımıyla büyüleyecek

Anasayfa
Mobil iPhone 8 tasarımıyla büyüleyecek

Gelecek yıl sunulması beklenilen Apple iPhone 8 için beklentiler oldukça yüksek. Bunun sebebiyse 2017 yılının iPhone’un 10. yıldönümü olması. Hal böyle olunca iPhone 7S ve iPhone 7S Plus yerine, doğrudan iPhone 8 modelinin piyasaya çıkabileceği söyleniyor. Peki iPhone 8 tasarımı nasıl mı olacak?

iPhone 8 yepyeni bir tasarımla gelecek

Malum Apple; iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 modellerinde aynı tasarımın ufak dokunuşlarıyla yoluna devam etti. iPhone 8 modelinde ise dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği bir tasarımın uygulanacağı ileri sürülüyor.

Sonunda beklenen yeni OLED ekranın yanı sıra Ana Ekran (Home) Tuşu’nun tamamen ortadan kalkacağı bilgilerinin üstüne, şimdi de akıllı telefonun tamamen şeffaf bir cam parçası olacağı ve bakıldığında arka tarafın görülebileceği söyleniyor.

ip802

Bu sayede Apple’ın artırılmış gerçeklik anlamında ciddi bir adım atacağı ifadeler arasında. İçerisinde göz sensörleri de olacağı ileri sürülen akıllı telefonun, yüksek kare ve poligon sayısı da sunabileceği vurgulanıyor.

iPhone 8’in öne çıkacak bir diğer özelliğiyse Primesense yapımı yeni nesil 3 boyutlu bir sensöre sahip olması olabilir. Sırf bu sensör için 600 mühendisin iş başında olduğu, ayrıca batarya ve antenlerin de ekranın kenarlarına gizlenmiş bir şekilde yerleştirileceği belirtiliyor.

Tüm bu iddialar iPhone 8 tasarımı anlamında kulağa bazı bakımlardan çılgınca gelse de olamayacak şeyler değil. Yıllardır iPhone’larda ciddi bir atılım yapmayan Apple, eğer bu iddiaları gerçeğe çevirmiş olarak kullanıcıların karşısına çıkarsa akıllı telefonun tanımını baştan yazabilir.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER