Kapat

iPhone X’in Kameraları Neden Düşmeden Çatlıyor?

Anasayfa
Mobil iPhone X’in Kameraları Neden Düşmeden Çatlıyor?

sahipleri, iPhone X’in kameraları düşmeden çatladıklarını ve sonucunda tamiri için büyük bir fatura ödemek zorunda kaldıklarını söylüyor. Kameraların düşmeden çatlamalarının sebebi şu anda kimse tarafından bilinmiyor.

iPhone X’in kameraları garanti kapsamında değiştirmeyi reddetti

Müşterilerin çoğunluğu; 999 £ değerindeki cep telefonunu düşürmediklerini ancak telefonlarının kamerasının çatladığını belirtti. Bu durumu yaşayan kullanıcılar, Apple’ın cihazı garanti kapsamında değiştirmeyi reddettiğini ve bunun yerine tam telefon değişimi için ücret talep ettiğini iddia ediyor.

Bazı kullanıcılar ise Apple Care tarafından (firmanın Apple Gear için iki yıl uzatılmış garanti servisinin satın alma tarihinden itibaren 60 gün içinde mevcut olduğunu) 99 $ ‘lık bir hak kazandıklarını söylüyor.

Bir kullanıcı, online forumda; “iPhone X’i Noel’den önce aldım ama dün gece arka kameramın camında bir çatlak ile karşılaştım. Telefonumda koruyucu kapak vardı ve yere düşürmedim, kazayla bir yere de çarpmadı. Bu sabah Apple Store’a gittim ancak benden 549 $ ‘lık bir ödeme yapmamı istediler” yazarak sorununu dile getirdi.

Bir kullanıcı ise, durumun soğuk havadan kaynaklanabileceği iddialarına şu şekilde yanıt verdi;
” Daha önce telefonumu hiç yere düşürmedim ancak arka kameram çatladı. Soğuk havadan kaynaklanabileceğini söyleyenler var ancak Malezya’da yaşıyorum ve hava çok sıcak, nemli.”

Apple ise web sitesinde, “Soğuk havalar da iPhone’unuzu etkileyebilir ancak sorununuz temel olarak bataryadan kaynaklanıyordur” açıklamasını yaptı.

Bu açıklama da birkaç hafta içinde ortaya çıkacak ikinci iPhone-X problemini gündeme getirdi.

Apple Store daha sonra çalışanlarına ve yetkili ortaklarına gizli bir mesaj atarak, şirket çalışanların önce kamerayı tamir etmeleri ve eğer başarısız olurlarsa arızalı cihazı yenisiyle değiştirmeleri talimatını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER