Kapat

İşte Dünyanın En Küçük Cep Telefonu

Anasayfa
Mobil İşte Dünyanın En Küçük Cep Telefonu

Yıllar önce telefonların şekil değiştireceğine ve bambaşka modellerinin çıkacağına inanan tasarımcıların ortaya çıkardığı telefonlar görenleri şaşkına çeviriyor.

Günümüzde telefon denildiğinde akla büyük ekranlı, birbirinden marifetli cihazlar geliyor. Akıllı telefonlar daha fazla şeyi, daha iyi şekilde yapmak üzere tasarlanıyor. Bugün en küçük akıllı telefonlar 4 inç civarı ekran büyüklüklerine sahipken, daha basit bir telefon isteyenler için ise birkaç akıllı özellikle donatılmış küçük cep telefonları geliştiriliyor.

Zanco firması tarafından geliştirilen Tiny T1 isimli cep telefonu ise küçük boyutuyla dikkat çekiyor.
Tiny T1, 46,7 mm boyuyla dünyanın en küçük cep telefonu unvanını taşıyor.
Her ne kadar ufacık olsa da bir cep telefonundan beklenen her şeyi yapabiliyor.

T1’de her şey olabildiğince basit tutulmuş.Telefonda şarj olması için bir USB yuvası, klavye, hoparlör ve mikrofon bulunuyor.2 inçten daha küçük olan Tiny T1, avucunuzun içinde bile kaybolacak gibi…

Tiny T1 çok küçük olduğu için kaybolabilir. Bu nedenle telefonun yanında bir boyun askısı da veriliyor.Bu küçük telefon cüzdana bile sığıyor.

Telefon görüşmeleri yapılmasına ve parmaklarınız yeterince küçükse kısa mesaj gönderilmesine olanak tanıyor. Telefon yalnızca 13 gram ağırlığında.Tiny T1, iPhone’dan dört kat daha küçük.
2G destekli telefonun pil ömrü ise 3 gün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER