Kapat

Küresel akıllı telefon pazarının hacmi 1% arttı

Anasayfa
Mobil Küresel akıllı telefon pazarının hacmi 1% arttı

“IDC” analistleri 2016 yılının üçüncü çeyreği, küresel akıllı telefon piyasasındaki durum hakkında ilk bilgileri yayımladılar. Uzmanların değerlendirmesine göre, şirketler yılın son çeyreğinde toplamda 362.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdiler.

Önde gelen akıllı telefon üreticilerinin sıralamasında önemli bir değişiklik olmadı.İlk beşte “Samsung”, “Apple”, “Huawei”, “Oppo” ve “Vivo” şirketleri sıralandılar.

“Galaxy Note 7” ile ilgili sorun kısa vadede “Samsung” şirketinin liderliğine engel olmadı: üçüncü çeyrekte şirket önceki gibi başarısını devam ettirdi, ancak Güney Kore markası için bu durum uzun süreli sonuçlarda kendini gösterecektir.

“IDC” nin hesaplamasına göre, 2016 yılının Temmuz-Eylül döneminde “Samsung” şirketi 72.5 milyon akıllı telefon sattı. Geçtiğimiz yılın göstergeleri ile karşılaştırıldığında “Samsung” un üretim hacmi 13.5% azaldı.

“Apple” şirketi 45.5 milyon “iPhone” akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl bu rakam 48 milyondu. Şirket yetkilileri, 5.5 inçlik “iPhone 7 Plus” modeline olan çok yüksek talebin karşılanamadığından dolayı bu düşüşün gerçekleştiğini ifade ediyorlar.

“Huawei” şirketi ise son çeyreğinde 33.6 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek önceki döneme göre satışını %23 iyileştirip, pazar payını 7.6% den 9.3%’e çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER