Kapat

LinkedIn’de kullanıcı sayısı 467 milyona ulaştı

Anasayfa
Sosyal Medya LinkedIn’de kullanıcı sayısı 467 milyona ulaştı

Microsoft tarafından satın alınan dünyanın en büyük profesyonel sosyal ağı LinkedIn 3. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Şirket tarafından açıklanan rakamlara göre 3. çeyreğinde 960 milyon dolar gelirle kapatan LinkedIn, geçtiğimiz yıla göre 23 oranında büyüdü.

Şirket hisse başına kazanç konusunda ise analistlerin tahminlerinden de başarılı bir grafik çizdi ve geçen yılki değeri olan 0,78 doları aşarak 1,18 dolar.

Kullanıcı sayısı ise geçen yıla göre yüzde 18 arttı ve 467 milyona yükseldi ve büyümesini sürdürmekte.

Benzersiz ziyaretçi sayısı yüzde 6 artışla aylık 106 milyona ulaştı. Üyelerin sayfa görüntüleme sayısı ise %27 oranında arttı.

İşe alma bölümünde ise 623 milyon dolar kazanan LinkedIn bu büyümenin sadece 67 milyon dolarını eğitim çözümlerinden elde etti.

Bildiğiniz gibi, 2015 yılında Lynda‘yı 1,5 milyar dolara satın alan LinkedIn, geçtiğimiz dönemde LinkedIn Learning adlı yeni eğitim stratejisini açıklamıştı.

Profesyonel iş ağı LinkedIn reklam işinden 175 milyon dolar ve ücretli üyeliklerden de 162 milyon dolar kazandı. Bu bölümde en çok satış yapan paket ise Microsoft’un Salesforce ile rekabeti güçlendiren programı Sales Navigator.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER