Kapat

Meizu 15 Plus Geliyor

Anasayfa
Mobil Meizu 15 Plus Geliyor

Meizu, bu yıl akıllı telefon pazarında beklediğini bulamadı. Şirket, daha önce piyasaya sürülen cihazların satış rakamlarına bakarak bu yıl önemli bir cihaz tanıtımı yapmadı.

Ancak, öyle görünüyor ki,  şirket 2018 yılının ilk yarısında altı yeni akıllı telefon açmaya hazırlanıyor.

Ayrıca, Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin işlemci olarak MediaTek’i bıraktığını ve şirketin altı yeni telefonundan beşinin Qualcomm’un Snapdragon işlemcisini kullanacağını ve birinin de Samsung’un Exynos işlemcisi kullanacağını öne süren raporlar var.

Meizu önümüzdeki yıl kuruluşunun 15. yılını kutlayacak ve yıl dönümünü kutlamak için şirketin özel baskılı telefon çıkaracağı konuşuluyor. Meizu 15 Plus adındaki akıllı telefonun ilkbahar aylarında satılmaya başlanması planlanıyor.

Son günlerde, telefonun görüntüsü online olarak sızdırılmıştı.Ayrıca cihazın fiyat bilgileri de açığa çıktı.

Sızdırılan görüntü, telefonun Xiaomi Mi MIX 2 modeline benzer üç çerçeveli tasarıma sahip bir ekrana sahip olacağını ortaya koyuyor . Ekranın yanı sıra, ön panel de alt ön çerçeveye bir kamera sensörü yerleştirilmiş.

Çerçevesiz tasarlanmış çoğu akıllı telefonlarda, özellikle aralık mesafelerinden dolayı cihazın arkasında parmak izi tarayıcı bulunurken, Meizu, parmak izi sensörünü, ön paneldeki, alt kapağın ortasındaki olağan konumunda tutmaya karar vermiş.

Meizu 15 Plus, ortada dikey olarak yerleştirilmiş çift arka kamerayla ile birlikte gelecek. Kamera sensörlerinin altında, halka tasarımında Meizu PRO 6’nınkine benzer flaş ve lazer odak modülü bulunmakta.Kamera ayarının altında Meizu markası ve ayrıca altta bir anten hattı bulunmakta.

Akıllı telefonun, Samsung’un Exynos 9810 işlemcisini kullanması bekleniyor. Bununla birlikte, şu anda telefonun özellikleriyle ilgili daha fazla bilgi mevcut değil.

Sızdırılan görüntüde, telefon için iki fiyat ortaya çıkmakta; bu, cihazın bellek yapılandırmasına dayalı varyantlarının olacağını gösteriyor. Temel modelin yaklaşık 453 dolar karşılığında satışa sunulması beklenirken, daha pahalı olacak üst modelin ise yaklaşık 528 dolar’a satılması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER