Kapat

Meizu, “Saf” Android’de Çalışan Bir Akıllı Telefon Planlıyor

Anasayfa
Mobil Meizu, “Saf” Android’de Çalışan Bir Akıllı Telefon Planlıyor

‘Android’in “saf” sürümünü çalıştıran akıllı telefonlar son günlerde moda ve bu moda yukarı doğru bir ivme kazanmaya devam ediyor. Meizu da benzer bir cihazı piayasaya sürecek.

Bu konuda söylentiler daha önce de ortaya çıkmıştı, fakat Çinli şirketin küresel pazarlama direktörü Ard Boudeling’in “ Twitter’da ilk Meizu Android Go Edition akıllı telefonunun piyasaya sürülmesinde Google ile çalıştığımız işbirliği için gurur duyuyorum ” açıklamasıyla çıkan bu söylentiler doğrulandı.

Ne yazık ki, üst düzey yönetici yaklaşan yenilikle ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Dolayısıyla şu anda modelin fiyatının, hangi ülkelerde ve ne zaman satılacağı henüz belli değil.

İlgili Haber

Xiaomi Mi A1 İnceleme

Android Go konseptinin geçen yıl Google tarafından duyurulduğunu hatırlatalım. Android Go, çoğunlukla 1 GB’den daha az RAM’e sahip aygıtlarda çalışan ve iddialı uygulamaların bulunduğu mobil işletim sisteminin hafif bir sürümü. Şu anda, gelişmekte olan ülkeler için bir çok firma, Android Go Edition’ın yelpazesinde, toplam fiyatı 100 doların altında olan  modeller üretmekte. Buna rağmen, Meizu’nun daha üst düzey bir cihaz çıkarmasını engelleyen herhangi birşey yok. Benzer şekilde, geçen yıl Xiaomi, Android One programında orta sınıfın ilk akıllı telefonu olan Mi A1’i tanıtmıştı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER