Kapat

Messenger da artık “Facebook” un reklam kazanç platformlarından birine dönüştü

Anasayfa
Sosyal Medya Messenger da artık “Facebook” un reklam kazanç platformlarından birine dönüştü

Bir çok konuda kullanıcılara esneklik sağlamasına rağmen Facebook, reklamlar konusunda daima daha fazla ve can sıkıcı adımlar atmaktan da kaçınmıyor.
Sürekli kullanıcılara önerilen reklam sistemi üzerinde yenilikler yapan ve el altından daha çok reklamlı sistemler hazırlayan Facebook, şimdi de bu konuda Messenger’e el atacak.

Aslında bu yeni bir şey değil çünkü Messenger’e gelecek reklam sistemi ile ilgili haberler ilk olarak bu yılın başında açıklanmıştı. Dün ise Facebook, artık bu sistemi kullanıma vermeye resmen başladı. Şirketlerin doğrudan Messenger yoluyla size reklam yollamasına ortam yaratacak sistem, çok zaman yeterince canınızı sıkacak.

1478759750_dca119168f75f380549fd4a4e567abf1edaf77b4

Zaten,(büyük olasılıkla sizin de telefonunuza geliyor ) sağdan soldan gelen anlamsız reklam mesajları bizi yeterince öfkelendirmeye yetiyor.Şimdi bir de bunun Messenger’da yaşanacak olması çok da sevindirici bir durum değil.
Tabii ki reklam amaçlı gelen SMS’lerde olduğu gibi Messenger’e gelecek reklamları da istediğiniz zaman engelleyebilirsiniz.Fakat binlerce şirketin reklamlarından hangi birini engelleyeceksiniz, orası da meçhul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER