Kapat

Microsoft Edge Pil Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı

Anasayfa
İnternet Microsoft Edge Pil Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı

Microsoft, internet taraycısı Edge’in verimliliğine ve pil ömrüne dikkat çeken yeni bir video yayınladı. Edge, videoda pil ömrü konusunda Mozilla Firefox’tan yüzde 63, Google Chrome’dan ise yüzde 19 oranında daha iyi bir performans sergiliyor.

Windows 10, PC kullanıcılarının favori işletim sistemi haline gelme konusunda ilerleme kaydetse de, Microsoft Edge’in Google Chrome’un yerini almasu konusunda aynı durum söz konusu değil. Microsoft Edge’in tüm çabalara rağmen internet tarayıcıları arasındaki pazar payı yüzde 4 seviyesinde. Microsoft da farkı az da olsa kapatmak için internet taraycısı Edge’in verimliliğine ve pil ömrüne dikkat çeken yeni bir video yayınladı. Edge, videoda pil ömrü konusunda Mozilla Firefox’tan yüzde 63, Google Chrome’dan ise yüzde 19 oranında daha iyi bir performans sergiliyor.

Microsoft, test hakkında birkaç ayrıntı vermese de testin aynı özelliklere sahip Surface Book’larda internet üzerinden video oynatma yoluyla gerçekleştirildiğini belirtti. Videoya bakıldığında sürekli olarak HD videonun oynatıldığı görülüyor. Hangi video codec’inin kullanıldığı, bunun yanında videoya yerel sunucu mu yoksa internet üzerinden mi erişildiği konusunda bir bilgi de yok.

Microsoft’un yaptığı karşılaştırmada Opera web tarayıcısı yok. Opera, benzer testlerde verimlilik konusunda Edge’e yakın sonuçlar almıştı. Hatta bazı cihazlarda Opera’nın Edge’den daha verimli olduğu görülmüştü.

Microsoft’un, testte hangi tarayıcıların hangi sürümlerinin kullanıldığını belirtmediğini hatırlatalım. Bunların sonuçların genelinde önemli bir etkisi olabileceğini unutmamalısınız. Microsoft Edge, Mozilla Firefox ve Google Chrome’a göre daha pil dostu bir seçenek olabilir. Opera da pil açısından değerlendirilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER