Kapat

Microsoft, Facebook’u satın almak istemiş!

Anasayfa
Teknoloji Microsoft, Facebook’u satın almak istemiş!

4 Şubat 2004 tarihinde kurulan sosyal paylaşım sitesi Facebook, 1 milyar 350 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile artık internet dünyasına hükmeden bir platform haline geldi.

Tabi, geçtiğimiz yıllarda Facebook‘un hızla büyüdüğünü gören bazı şirketler satın almak için uzunca bir süre uğraşmıştı. Facebook’u satın almak isteyen firmalardan birisinin de, Teknoloji devi Microsoft olduğu ortaya çıktı.

Yahoo’nun, Facebook’un henüz iki yaşında olduğu ve sadece üniversite e-posta adresine sahip olanların erişebildiği 2006 yılında satın alma için 1 milyar dolarlık bir teklif sunduğu daha önce gündeme gelmişti.

2010 yılında Facebook için 24 milyar dolarlık teklif!

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, katıldığı bir televizyon programında 2010 yılında Facebook’u satın almak için 24 milyar dolar teklif ettiklerini açıkladı.

ballmer_2615495b

Microsoft’un uzun uğraşlarına rağmen Mark Zuckerberg‘in her defasında teklifleri reddettiğini belirten Ballmer, kararına saygı duyduğunu belirtiyor.

Şu anda 378 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 55.3 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin dördüncü insanı.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER