Kapat

Müşteri hizmetleri ücretsiz hale geliyor!

Anasayfa
Teknoloji Müşteri hizmetleri ücretsiz hale geliyor!

Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirildiği yönünde kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendiren BTK, ücretsiz müşteri hizmetleri dönemini başlatan yeni bir karara imza attı.

BTK tarafından alınan yeni karara göre, elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmeler müşteri hizmetleri konusunda kullanıcılardan ücret talep edemeyecek. 

Firmaların ücretsiz danışma hattı kurmaları zorunlu hale geldi!

GSM operatörleri gibi elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmeleri,800’lü hatlardan veya belirleyecekleri bir numara üzerinden ücretsiz olarak müşteri hizmetleri vermekle yükümlü hale getiren BTK, gerekli alt yapıyı sağlamaları için işletmelere 1 Nisan 2017 tarihine kadar süre tanıdı.

btk-musterihizmetleri

Ayrıca, geri arama yöntemininde kabul edildiği yeni kararda, işletmeler isterlerse müşteri hizmetlerini arayanların çağrısını otomatik olarak sonlandıracak ve kendisi arayacak. Böylece hizmet ücretsiz olarak sunulmuş olacak.

Şu anda ücretli olan müşteri hizmetleri aramaları ise, şebeke içi arandığında doğrudan şebeke için arama olarak değerlendirilecek ve böylece kullanıcının konuşma paketine dahil edilmiş olacak.

Farklı bir operatörün müşteri hizmetlerini aramanız durumunda ise, ödeyeceğiniz ücret şebeke dışı arama fiyatlarından yüksek olamayacak.

Kaynak: ShiftDelete.Net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER