Kapat

Neden her gün çikolata yemelisiniz?

Anasayfa
Sağlık Neden her gün çikolata yemelisiniz?

Çikolatanın aşık olma duygularını tetiklediğini hepimiz zaten biliyoruz. Şimdi çikolata yemek için başka bir sebebimiz daha var.

Sayısız bilimsel araştırma, çikolatanın sağlığınız için faydalı olduğunu ve  her gün çikolata yemeniz gerektiğini gösteriyor. Sevdiğiniz bir şeyin aslında sizin için de sağlıklı olduğunu bilmek hoş değil mi? Frontier in Nutrition dergisinde yayınlanan bir araştırma , çikolata içerisinde bulunan kakao flavonoidlerinin beyne , özellikle hafıza ve dikkate faydalı olduğunu tespit etti.

Araştırmalar, kakaodaki düzenli flavonoid alımının  demans riskini ortadan kaldırdığını ve 10 yıllık bir süre boyunca daha iyi bir bilişsel gelişime neden olduğunu ileri sürmekte.Dolayısıyla düzenli çikolata tüketimi, büyüdüğünüzde bu bozukluklardan etkilenme şansını ortadan kaldırmakta.

Sıcak çikolata, çikolatalı dondurma, kek, şeker çubukları, vs. hangisi olursa olsun. Beyninizin sağlıklı kalmasının yanısıra, dilinizdeki çikolata erimesinin vücudunuzda ve beyninizde tutkulu bir öpücük yaşamanıza benzer duygular ürettiğini keşfedildi. Çikolatanın dört kat kadar güçlü bir öpüşme hissi verdiği yapılan araştırmalar sonucu varılan sonuçlardan sadece birtanesi.

 

Genellikle kendinizi iyi hissettiren şeylerin sizin için sağlıksız görünmesine karşın , çikolatanın bu  özelliklerine ilişkin araştırmalar mutluluk verici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER