Kapat

Nikola, Avrupa için 3. Nesil Hidrojen Kamyonu Tanıtacak

Anasayfa
Otomobil Nikola, Avrupa için 3. Nesil Hidrojen Kamyonu Tanıtacak
Nikola, Avrupa ve Asya için üçüncü nesil hidrojen yarı kamyonunu deviriyor

Amerikan kamyon taşımacılığı şirketi Motor Company çok uzun zamandır ortalıkta görünmüyordu.Şirket, Avrupa, Asya ve Avustralya pazarlarında hidrojen-elektrik yarı ürününün üçüncü bir versiyonunu açıkladı. ‘nin dublajı olan yeni kamyon, Kuzey Amerika modelinden daha farklı bir görünüme sahip olmasına rağmen benzer özellikleri sunmayı vaat ediyor. Tre, 1000 beygir gücüne kadar çıkan elektrik motorlarına güç vermek için bir hidrojen yakıt hücresi kullanacak. Nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak tek bir depoda 500 ila 1.200 kilometre arasında yol katedebilecek ve yaklaşık 20 dakika içinde yakıt ikmali yapabilecek. Şirket, kamyonun tam otonomi sağlayacak sensörlerle de donatılacağını açıkladı.

Tre, Nikola One ve Two’dan tamamen farklı görünüyor. Bu sadece estetik bir seçim ya da bölgesel bir pazarlama olmayabilir.Şirket, bu yılın başlarında ‘ya dava açmış ve California otomobil üreticisinin kendi elektrik aksamının patentlerini ihlal ettiğini iddia etmişti. Dava görülmüş ve ileri bir tarihe ertelenmişti.

Hem Tesla hem de Nikola, elektrikli kamyonlara yönelik çeşitli çözümleri ile uzun mesafe taşımayı daha da artırma çabası içindeler. PepsiCo, Walmart ve Anheuser-Busch, Tesla’nın heri  için 20.000 dolarlık depozito gerektiren elektrikli araçlarından ön sipariş verdi bile. Üretilecek kamyonlarla ilgili başka bir detaya yer verilmese de, daha fazla ayrıntının Nisan 2019’da paylaşılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER