Kapat

Nokia, Xiaomi Surge S1 Chip’i Telefonunda Kullanacak

Anasayfa
Mobil Nokia, Xiaomi Surge S1 Chip’i Telefonunda Kullanacak

Xiaomi ve Nokia’nın son zamanlarda görüşmeler yaptğı biliniyor.Bazıları, Xiaomi’nin Nokia’nın patentlerinden bazılarını kullanabilmesi için görüştüğü ve ABD gibi dış pazarlara nüfuz edebilmeleri için ancak bu yolu denemeleri gerektiğini düşünüyor. Dün bazı kaynaklar, her iki şirketin bir ortaklık imzaladığını ve yakın gelecekte ayrıntıların açığa çıkacağını iddia etti.

İyi haber, ortaklığın hangi konuda olduğunu öğrenmek için beklemek zorunda kalmamamız.

Kaynaklara göre Nokia, Xiaomi’nin Surge S1 işlemcisini yeni telefonunda kullanacak. Hangi telefonunda kullanacağı henüz belirtilmedi ancak orta düzey bir cihazda kullanacağından süphe yok.

Xiaomi, bu yılın başlarında kendine ait işlemci S1’i tanıtmıştı. S1 halen Xiaomi Mi 5c’ye güç vermekte ve başka bir marka telefonda da bu işlemciyi görmek güzel olacak.

Gelen haberler hepimizi heyecanlandırıyor, ancak resmi bir açıklama yapılıncaya kadar konunun üzerine bir tutam tuz atmaya devam edeceğimize benziyor.

S1 , 2.2G Hz hızına sahip 4 x Cortex A53 çekirdeği ve 1.4 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemcidir. Genel özelliği güç tasarruflu çekirdekleri, bu nedenle pil ömrünü olumlu yönde etkiliyor. Kullanılan GPU ise ARM’in Mali-T860.

Performans karşılaştırması sonuçları, S1’in, Qualcomm’un Snapdragon 625’ten daha iyi bir performans gösterdiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER