Kapat

Quantum Break Türkçe oluyor!

Anasayfa
Oyun Quantum Break Türkçe oluyor!

Max Payne ve Alan Wake‘in geliştiricisi olan Remedy Entertainment‘ın, Sam Lake liderliğinden geliştirdiği ve ilk önce Microsoft Xbox One için, daha sonra da PC için özel olarak duyurduğu Quantum Break‘in Türkçe yama çalışmaları başladı.

Başlangıçta Microsoft Store‘da sorunlu bir şekilde windows 10 şartı ile piyasadaki yerini alan Oyun, çıktığı dönemde teknik açıdan çok eleştirilmişti ancak hikaye, oynanış, grafik ve diğer konularda oyuncuların gönlünü almıştı.

Geçtiğimiz eylül ayının sonunda Steam ve Windows‘un tüm işletim sistemleri için yeniden yapılandırılarak piyasadaki yerini alan oyun, o günden itibaren stabil olarak oynanılabilir hale gelmişti.

Gönüllü olarak oyunları Türkçe‘ye yerelleştirmeye çalışan Türkçe Oyun Merkezi adlı ekip, Quantum Break‘in son halini baz alarak oyunu Türkçeleştirmeye başladılar. Cenk Akıllı (ferex28) ve Mehmet Tandoğan‘dan oluşan bu ikili ekip, yakın zamanda Quantum Break‘in PC sürümünü Türkçe olarak bizlerle buluşturacak.

Oyunun ana hikayesine ait iki saatlik altyazı çevirisi kısa zamanda tamamlanmış. Geriye kalan diğer senaryo diyalogları üzerinde de halen çalışılıyor. Ayrıca Quantum Break‘in uzun ara sahneleri ve ara dizileri de bu proje ile %100 olarak Türkçe olacak.

Türkçe yama ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Türkçe yama yayınlandığı zaman, bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER