Kapat

Samsung Faaliyetlerine İki Ayrı Şirketle Devam Edebilir

Anasayfa
Gündem Samsung Faaliyetlerine İki Ayrı Şirketle Devam Edebilir

Bilindiği gibi “Samsung” bünyesinde faaliyet gösteren bazı üretim alanlarını başka şirketlere satarak piyasadan çekildi. Bunlara örnek olarak “Samsung” un yazıcı bölümünü “HP” ye ve bilgisayar bölümünü “Lenovo” ya satması örnek gösterilebilir.

“Samsung” şirketinin temsilcileri Samsung Electronics için çok önemli karar vermek için bir araya gelecek. Toplantıda şirketin iki ayrı şirketle yola devam etmesi ele alınacak. Böyle bir öneriyi “Samsung” un hissedarlarından biri olan Elliott Management verdi.

Elliott Management’in önerisine göre “Samsung” un potansiyelinin % 70’i  değerlendirilemiyor. Bunun temel nedeni ise şirketin anlamsız zorluklarla meşgul olması. Samsung Electronics’in 2 ayrı şirket şeklinde faaliyete başlaması şirketin gelecekteki faaliyetleri için önemli bir dönemeç.

1480331709_samsung_

Ayrıca Elliott Management 26 milyar dolar ödeyerek şirketin yönetim kuruluna bazı kişilerin getirilmesi önerisinde de bulundu. Hatırlanacağı gibi, şirketteki en büyük pay Lee ailesinde. Ne Lee, ne de Samsung Group konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER