Kapat

“Samsung”, “Qualcomm” ile birlikte yeni Snapdragon 835 işlemcisini tanıttı

Anasayfa
Yazılım “Samsung”, “Qualcomm” ile birlikte yeni Snapdragon 835 işlemcisini tanıttı

“Samsung Electronics” “Qualcomm Technologies” ile birlikte en güçlü işlemcisini tanıttı.

İki şirketin işbirliği çerçevesinde 10 Nanometrik texproses tabanında hazırlanmış Snapdragon 835 çipi hazırlandı. Bunun yanı sıra yeni Quick Charge 4.0 hızlı enerji depolama sistemi de tanıtıldı. Bu sistem aracılığıyla sadece 5 dakika şarj edilmiş cihazı 5 saat çalıştırmak mümkün olacak.

Yeni 10nm işlem teknolojisi sayesinde Snapdragon 835, daha fazla enerji verimliliği ve performans sunmakla kalmayacak aynı zamanda geleceğin mobil cihazlarında kullanıcı deneyimini geliştirecek ve yeni özellikler uygulanmasını da sağlayacak.

1479452989_download

Yeni işlemci % 27 daha verimli olacak ve eski Snapdragon 820/821 modellerinden% 40 daha az enerji sarf edecek. Snapdragon 835, boyut açısından da biraz küçük. Bu nedenle akıllı telefon üreticileri cihazlarına daha büyük enerji kapasiteli piller yerleştirebilecek.

“Qualcomm” un hesabına göre, 2750 mAh güç kapasiteli batarya ile donatılmış cihaz Quick Charge 4.0 aracılığıyla 5 dakika şarj edildikten sonra 5 saate kadar çalışabiliyor. Snapdragon 835 çipli ve Quick Charge 4.0 özellikli ilk akıllı telefonların 2017 yılının birinci çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER