Kapat

Sanal gerçeklik için yeni bilgisayarlı çanta üretildi

Anasayfa
Teknoloji Sanal gerçeklik için yeni bilgisayarlı çanta üretildi

Sanal gerçeklik son zamanlarda popülerlik kazanmaya başlasa da, artık kullanıcıların karşılaştığı sorunlar da yadsınamaz bir gerçek.Az sayıdaki kaliteli içeriği bir kenara koyarsak,  “HTC Vive”, “Oculus Rift” ve “PlayStation VR” dahil tüm sanal gerçeklik kaskları bilgisayara ve cihaza kablolarla bağlantı kurmak zorunda. Bazı üreticiler sorunu sanal gerçeklik kasklarının takıldığı çanta şeklinde mobil bilgisayarlar üreterek çözmüş. Bu, kullanıcıya hem gerçek dünyada, hem de sanal gerçekte sorunsuz hareket etme olanağı sağlar ki, bu da sanal gerçeklik hissini bir hayli yükseltir. Bu tür bilgisayarları “HP”, “MSI”, “Alienware” ve “Intel” sunmuştu, şimdi ise onlara “Zotac” şirketi katıldı.

“Zotac VR Go” bilgisayarı diğer şirketlerin benzer düzenekleri ile karşılaştırıldığında daha cazip görünüyor. Diğer üreticiler dikkatlerini daha çok tasarıma önem verse de “Zotac” cep bilgisayarı, kullanım kısmına yoğunlaşmış. “Zotac VR Go” bilgisayarında fan arka taraftayken,  diğer bilgisayar çantalarda havalandırma yan tarafta olmasından dolayı kullanıcıya ciddi rahatsızlıklar veriyor..

“Zotac VR Go” bilgisayarının teknik özelliklerini “Intel Core i7” işlemcisi, “GeForce GTX 1070” video kartı, çıkarıp takılabilen akümülatör, 2,5 inçlik “HDD” veya “SSD” diskleri oluşturuyor.

Bilgisayarın çalışma süresi, fiyatı ve ne zaman satışa çıkarılacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER